Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Архітектура » Аварійне й ветхе житло: що далі?..
 (голосів: 0)
Архітектура30-09-2019, 19:42
Ранок понеділка міський голова Василь Мазур провів в обстеженні аварійних будинків. На жаль, констатує, у Бердичеві нараховується чимало аварійного й ветхого житла: щось будувалося ще до революції 1917-го, щось (як тимчасове) – у повоєнний період, щось – підрозділами військових частин. Як би там не було, а будинки – більш ніж проблемні: то маєш фундамент, то стіну, то відсутність водовідведення.
Один із таких будинків розташований біля швейної фабрики – на вул. Житомирська, 2. Із власницею однієї з тутешніх квартир – Світланою Кравчук – Василь Мазур спілкується не вперше: цього разу зі старту пробує налаштувати жінку на конструктивний діалог і тверезий погляд на існуючу ситуацію. Варіанти у цій ситуації є, констатує міський голова: мешканців, припустимо, можна відселити і спробувати вирішити питання тимчасового житла (правда, ту ж саму кімнату у гуртожитку треба ще підшукати і чи погодяться люди на подібне відселення – дуже велике питання). Є й інший варіант – виходити на представників бізнесу, на потенційних інвесторів: за житло тут, скоріш за все, й думати годі, а от офіси облаштувати – цілком можливо. Будинок можна реконструювати, виходячи з наявної технічної документації, загалом, зберегти його і надати належний вигляд. Але ж, знову таки, мешканці, на думку Василя Мазура, повинні грати у цьому випадку першу скрипку, а справа міської влади – підтримати у разі згоди власників на подібний крок. Пані Світлана зі словами гостя цілком погоджується.
Аварійне й ветхе житло: що далі?..Аварійне й ветхе житло: що далі?..Аварійне й ветхе житло: що далі?..Аварійне й ветхе житло: що далі?..Аварійне й ветхе житло: що далі?..Аварійне й ветхе житло: що далі?..Аварійне й ветхе житло: що далі?..Аварійне й ветхе житло: що далі?..Аварійне й ветхе житло: що далі?..Ще один будинок і теж у центрі – вул. Садова, 15. Чи переживе він негоду й зиму?.. А тим часом у ньому мешкає жінка. Проблема у тому, що вона, за однією з інформацій, абсолютно самотня і має серйозні проблеми зі здоров’ям. Ось сьогодні на контакт іти не захотіла. Василь Мазур на місці дає вказівки своїм заступникам: терміново зв’язатися з управлінням праці та соцзахисту населення, місцевими медиками і пропрацювати варіанти вирішення проблеми. Жінка повинна зрозуміти, що їй щиро бажають добра.
Свого часу у Бердичеві обвалився будинок – були жертви, пригадує міський голова. Ще один – теж аварійний – вчасно знесли, а людей відселили до пристойних помешкань. На черзі двоповерхівка, що на Вінницькій, 14, продовжує Василь Мазур: згідно рішення міської ради, її теж мають знести. Та чи хочуть мешканці звідти усвідомити, що життя – то найголовніше?.. Маючи одне приватизоване житло без усіляких зручностей, каже міський голова, вони прагнуть отримати два житла – з усіма зручностями і більші за площею. А таких можливостей у міста немає. Зате є закон.
Аварійне й ветхе житло: що далі?..Аварійне й ветхе житло: що далі?..Аварійне й ветхе житло: що далі?..Аварійне й ветхе житло: що далі?..

Теги
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.