Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Архітектура » Містобудівна рада » Єврейський паломницький центр у Бердичеві
 (голосів: 0)
          Єврейський паломницький центр планують побудувати у Бердичеві. З’явитися він має на вул. Житомирській, 74б – на ділянці, що кілька років тому рішенням міської ради була передана «Бердичівській іудейській релігійній громаді» саме під зведення закладу для паломників. Про це стало відомо на останньому засіданні архітектурно-містобудівної ради і, зокрема, з виступу рабина Аківи Нємого.           Розробником проєкту виступило житомирське МПП «Енергія», будівництво, зі слів рабина, проходитиме у декілька етапів. Починатимуть, розповів Аківа Нємой, зі зведення двоповерхового приміщення, в якому передбачений мінімум, необхідний для гостей Бердичева, За інформацією розробників, згідно єврейських канонів, на першому поверсі окремо розташуються чоловічий та жіночий зали, де люди зможуть помолитися, санвузли та миква (ритуальний басейн, що наповнюється дощовою водою). Другий поверх займуть їдальня, знову ж таки, санвузли та кімнати для відпочинку. Центр розрахований на одночасне прийняття близько 80 осіб, додав розробник з «Енергії»: 60 чоловіків та 20 жінок. Заклад планують оснастити локальними очисними спорудами.

Єврейський паломницький центр у Бердичеві
Єврейський паломницький центр у Бердичеві
Єврейський паломницький центр у Бердичеві
Єврейський паломницький центр у Бердичеві
Єврейський паломницький центр у Бердичеві
Єврейський паломницький центр у Бердичеві          Окремим, надважливим, на думку авторів ескізної пропозиції, завданням виступить облаштування великої стоянки для автобусів на вул. Шкіряників, що, за їхнім задумом, має відчутно розвантажити і без того інтенсивну за рухом вул. Житомирську та уникнути зайвого скупчення транспорту біля залізничного переїзду.
          Члени ради одноголосно дали проєкту «зелене світло». Водночас заступник голови архітектурно-містобудівної ради Олег Повійчук нагадав про необхідність проведення інженерної підготовки території: зокрема, перед тим, як приступити до будівництва, розробники повинні будуть виконати необхідні роботи з поверхневого водовідведення.
          І наостанок… Паломницький центр займе лише невеличку частину вищеозначеної ділянки, повідомив розробник проєкту: у перспективі є задум побудувати на тій велику синагогу.

Теги
admin0161
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.