Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Управління держземагенства інформує » Земельна реформа: закон «Про ринок земель».
 (голосів: 9)


Зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель — реальна можливість селянина повністю реалізувати своє право власності на земельну ділянку. Проектом Закону України «Про ринок земель» передбачено, що купувати вітчизняні чорноземи матимуть право громадяни України, держава та фермерські господарства. Адже мораторій не дозволяв проводити земельні торги та аукціони на сільськогосподарські землі. Найлегше заховатися та встановити мораторій, політизувати земельні відносини.

За прогнозами Міністерства аграрної політики та продовольства, фахівців та науковців земельна ділянка має коштувати на європейському рівні. Здавати землі в оренду буде набагато вигідніше, адже орендна вартість гектара землі буде зростати, а люди матимуть постійні прибутки. Таким чином держава намагається зробити неможливим швидкий продаж землі та дати фінансові гарантії людям, які проживають у сільській місцевості, що за рахунок оренди вони матимуть прибуток.

Цим законом відбивається бажання у спекулянтів, закордонних корпорацій та великого капіталу скупити землю і перепродати на порядок дорожче. А ті, хто бажає реалізувати інвестиційні проекти, оренди землі на 49 років цілком достатньо. У Європі 90% земель знаходяться в оренді. Там землю невигідно продавати, бо ти втрачаєш свій стабільний щорічний дохід, та й ціна на землю не така вже й висока. І невигідно її купувати, бо доводиться відволікати обіговий капітал на скупку землі, замість того, щоб придбати насіння, пальне чи техніку.

Скептики пророкують, що заборона продавати землю іноземцям призведе до того, що український аграрний сектор втратить свою інвестиційну привабливість. У проекті іноземцям відмовлено лише у викупі земель. Ця заборона, до речі, діє у 90% країн світу. Думка про втрату інвестиційної привабливості аналогічна в економічному сенсі: власність на землю, як власність на «запорожець», на швидкість не впливає. Головне — не купити землю чи нею володіти, а її використовувати.

Економічний обіг землі через паї повернув людей обличчям до землі, а ринок землі остаточно поверне селянина до землі й дозволить йому відчути себе повноцінним власником.

Що насправді вкладається у значення слова «власність»? Це здатність розпорядитися землею, тобто продати її, подарувати, обміняти, віддати у спадок. А в нас власник паю може його лише в оренду здати чи передати у спадок після власної смерті. Та й то ніхто не гарантує, що після смерті земля дійсно перейде до дітей.

У зв’язку із реформуванням земельних відносин нині активно серед громадян ходять чутки щодо відміни державних актів на землю. Чи дійсно вони втратять свою чинність? У законі «Про земельний кадастр» немає навіть перехідної норми, котра б відміняла державні акти на землю. Будь-який правочин, титулярне посвідчення права власності не відміняється — закон не має зворотної сили. Всі державні акти, видані громадянам на право власності на земельну ділянку, дійсні. Проте й надалі оформляються й видаються державні акти на землю громадянам.

Як на мене, то найбільш цивілізованим є реєстр, в основі котрого лежить поземельна книга. Нині такі книги формуються на всі державні акти, що існують. Це своєрідна історія земельної ділянки, де будуть внесені всі зміни: змінився власник — вписують нового, змінено цільове призначення земельної ділянки — теж зазначається в книзі. Наприклад: державний акт виготовили на батька, потім на матір, потім на доньку, потім на внука …

Отож проект закону «Про ринок земель», який має дати зелене світло продажу землі в Україні, знімає багато ризиків і робить ринок землі прозорим та цивілізованим, адже земля була завжди об’єктом купівлі-продажу та вкладанням капіталу.

Я хочу, щоб цей закон був прийнятий, а у державі були сформовані ринкові інституції, і ми ввійшли у цивілізований нормальний обіг землі. Щоб людина, яка не має спадкоємця, могла продати землю чи подарувати її.


Завідувач юридичним сектором
відділу Держкомзему у м. Бердичеві Р.Ю. Івашкевич

Теги
admin01353
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.