Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Управління держземагенства інформує » Запровадження законопроекту «Про ринок землі»
 (голосів: 8)
На сьогоднішній день Міністерство аграрної політики розробило законопроект «Про ринок землі».

Насамперед необхідно розуміти, що ринок землі зовсім не означає її продаж.

Виникає логічне питання: Чи варто власникам продавати землю? «Сьогодні ніхто не знає реальну ринкову вартість землі. Про неї ми дізнаємося лише після відкриття ринку земель. Повірте, земля єдиний обмежений ресурс, охочих купити вашу земельну ділянку із часом ставатиме більше. Не поспішайте розпрощатися з безцінним скарбом і якщо не обробляєте землю самостійно – приділяйте більше уваги умовам договорів оренди, вимагати від них не лише орендної плати, а й дотримання науково-обгрунтованих методів використання».

Лише землевласнику вирішувати: чи продавати землю, чи здавати її в оренду або ж власноруч обробляти. Але поспішати з продажем земельної ділянки навряд чи варто, тому що з розвитком ринку землі її вартість, а також розмір орендної плати стрімко і постійно зростатимуть. Якщо продати свою земельну ділянку то її більше не буде. Без землі ми нічого не варті. Наша ціль – зберегти землю, щоб мати де працювати і отримувати постійні прибутки.
Аналізуючи ситуацію, що склалася у функціонуванні працересурсного потенціалу села, варто відзначити його вікові особливості. Відомо, що вміння ефективно господарювати більшою мірою притаманне людям середнього та похилого віку, які, крім природних даних і професійних знань, мають виробничі навички і життєвий досвід. Це підтверджується також показниками рівня зайнятості у різних вікових групах населення.

Однак люди похилого віку мають менші (порівняно з особами середнього віку) фізичні можливості реалізувати свій професійний і життєвий досвід у нових умовах господарювання. У значної частини з них (особливо серед зайнятих на ручних роботах) професійний рівень набагато нижчий, ніж серед осіб середнього віку (а особливо – порівняно з молоддю).

Право на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення з розстроченням платежу матимуть громадяни України, які вже або користуються цією землею, або протягом останніх п’яти років ведуть особисте селянське господарство і купують землю для створення фермерського господарства чи ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Крім того, скористатися розстрочкою зможуть молоді спеціалісти, які мають сільськогосподарську освіту і купують землю для ведення товарного сільськогосподарського виробництва чи створення особистих селянських і фермерських господарств, а також громадяни, що купують деградовані та малопродуктивні земельні ділянки для заліснення, залуження або створення об’єктів природно-заповідного фонду.

Молоді спеціалісти та особи які господарюють на землі, при закупівлі сільськогосподарських земель матимуть право купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення з розстроченням платежу терміном на 5 років. Змінювати цільове призначення землі впродовж 10 років після купівлі заборонено, покупець також несе відповідальність за якісний стан земель, щоб не виснажувати її посадкою рентабельної культури впродовж декілька років, а потім занедбавши землю покинути.

Отже, кожен власник земельної ділянки повинен мати право на власний розсуд розпоряджатися своєю землею. Для цього і впроваджується земельна реформа. Тому лише Вам, як землевласнику, вирішувати: чи продавати землю, чи здавати її в оренду або ж власноруч обробляти.

Студентка 4-го курсу ВСП Шевченківського коледжу Уманського Національного Університету Садівництва,
практикант Відділу Держкомзему у м. Бердичеві Руссо Світлана

Теги
admin01236
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.