Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Інформація » Основи системи надання житлових субсидій населенню
 (голосів: 44)
Інформація4-04-2018, 14:57
Правила отримання житлової субсидії


Хто має право на отримання житлової субсидії


          За законодавством України право на отримання субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг (в межах встановлених соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами) перевищують розмір визначеного Кабінетом Міністрів обов’язкового відсотка платежу. Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.
          Постановою Кабінету Міністрів № 319 від 27.04.2016 внесено зміни до порядку надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. На період отримання субсидії громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг,вони нараховуватися не будуть.
          Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. Квартиронаймачі, які сплачують комунальні послуги відповідно до договору оренди, також мають право на надання субсидії.
          Право на отримання субсидії готівкою на придбання скрапленого газу,твердого та рідкого пічного побутового палива надається тим громадянам, чиє житло не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення. При цьому, якщо житлові приміщення опалюються одночасно декількома способами (теплова енергія та / або природний газ та / або електроенергія), субсидія надається тільки на один вид палива.

На які послуги і в якому обсязі поширюється субсидія


          Відповідно до програми житлових субсидій, держава відшкодовує витрати на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання, послуг з транспортування та розподілу природного газу та комунальних послуг(тепло-, газо-, водопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот). Крім того, один раз на рік, для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, надається субсидія готівкою.
          Постановою Кабінету Міністрів України №409 від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» прийняті єдині для всієї України норми житла та споживання комунальних послуг, на які може бути призначена субсидія.

Як отримати житлову субсидію


          Процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі — за місцем проживання).
          Призначення субсидії здійснюється на підставі заяви та декларації. Документи можуть бути подані особисто або надіслані поштою. Крім того, в Україні працює система онлайн-оформлення субсидій.
          Громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом подає:
- заяву про призначення житлової субсидії;
- договір найму (оренди) житла за наявності;
- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
- довідки про доходи – у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення .

На який термін призначається житлова субсидія


          Житлова субсидія надається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців і розраховується:
на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня
на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня
          Для орендарів житла (квартирантів) правила отримання субсидії дещо
інші. Відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється за наявності договору найму (оренди). Субсидія надається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше, ніж на 12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору оренди. Автоматичного переоформлення субсидії для орендарів не передбачено. Для подальшого отримання субсидії орендарю необхідно особисто звернутися в УПСЗН.
           Для домогосподарств, які використовують природний газ, електроенергію для індивідуального опалення, розмір субсидії на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.
          У деяких випадках субсидія може бути призначена за минулий період.
Зокрема, при зверненні протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону. Подібна норма діє і відносно громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, субсидія їм може бути призначена на підставі рішення комісії та акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства з дня виникнення відповідного права, але не більше ніж за 6 місяців до звернення за субсидією.
          При відсутності змін в родині перерахунок субсидій на наступний період здійснюється автоматично і не вимагає додаткового звернення.
          Громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії (крім випадків нарахування плати за послугу з централізованого опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря, коли одержувач субсидії повинен щомісяця сплачувати за центральне опалення обов’язкову частку платежу), це є основним моментом для призначення житлової субсидії на наступний період.
          У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, субсидія на наступний строк не призначається.

Як отримати субсидію тільки на фактично проживаючих мешканців


          У разі, коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщені (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщені осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішення комісії. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих (довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні, акти обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства селищної, сільської або міської ради, акти житлово-експлуатаційних організацій про фактично проживаючих осіб, договори оренди житла в іншому місці)
          На підставі рішення комісії, виробники/виконавці житлово-комунальних послуг не нараховують плату за послуги на осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні.

Про які зміни в сім’ї необхідно повідомити


Одержувач субсидії зобов’язаний протягом місяця повідомити структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні(будинку) осіб (орендар – про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, джерела доходів, переліку отриманих житлово-комунальних послуг або умов їх надання, а також про придбання товару або оплати послуг на суму понад 50 000 гривень. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява та декларація.

Коли проводиться перерахунок субсидії


          Відповідно до пункту 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, перерахунок субсидії в межах установленого строку її призначення здійснюється без звернення громадян у випадках:
- зміни цін і тарифів на послуги для оплати яких призначено субсидію;
- встановлення нової дати початку (закінчення) опалювального періоду;
- встановлення Кабінетом Міністрів України нового розміру частки витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
- зміни соціальної норми житла та нормативів користування житлово-комунальними послугами;
- проведення перерахунку розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі;
- отримання за запитом уточненої інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб,забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, доходи осіб.
- нарахування плати за послугу з центрального опалення у разі відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря ;
- зміни підприємства – виробника/виконавця житлово-комунальної послуги.

Що буде з невикористаною часткою субсидії


          Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-,електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб.метрів природного газу або вартості 150 кВт. електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного року підприємствами- виробниками/виконавцями послуг газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціального захисту населення в яких зазначається сума невикористаної субсидії. Перерахування частини невикористаної субсидії на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплата її через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта» здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року.
          Строк подання заяви може бути продовжений до 1 листопада поточного року на підставі рішення комісії виконавчого комітету міської ради , якщо така заява не була подана в установлений строк з причин, визначених комісією поважними.Завантажити Інструкцію щодо заповнення бланків Заяви та Декларації [481.86 Kb] (завантажень: 136)


Завантажити бланк ЗАЯВИ про призначення житлової субсидії [66.15 Kb] (завантажень: 70)


Зразок заповнення бланку Заяви про призначення житлової субсидії [139.43 Kb] (завантажень: 152)


Завантажити бланк ДЕКЛАРАЦІЇ про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії [85.77 Kb] (завантажень: 58)


Зразок заповнення Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії [169 Kb] (завантажень: 153)

Теги
admin06147
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.