Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Інформація » Безоплатна правова допомога
 (голосів: 8)
Інформація10-08-2017, 12:18
У ЯКИХ ВИПАДКАХ МОЖНА ОТРИМАТИ ВИПЛАТИ ПО
ЛІКАРНЯНОМУ ЯКЩО ВАША ДИТИНА ЗАХВОРІЛА?


          Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною виплачується якщо дитина ще не досягла 14 років.
          Але слід пам’ятати, що законодавством передбачено також виплата цієї допомоги по догляду за хворим членом сім’ї та якщо вашій дитині більше 14 років Ви матимете можливість отримати ці виплати. Водночас строк такого лікарняного, а відповідно й розмір виплат буде значно меншим.


          Хто має право на отримання цих виплат ?
          Лікарняний видається лікуючим лікарем одному з працюючих членів сім’ї або іншій працюючій особі, що фактично здійснює догляд. Зрозуміло, що це має бути офіційне працевлаштування для того щоб мати статус застрахованої особи.
          На який строк може бути виписаний лікарняний?
          Для догляду за хворою дитиною віком до 14 років лікарняний видається на період, протягом якого дитина потребує догляду, але не більше 14 календарних днів.
          Після 14 днів лікарняний вже не виписується, а видається медична довідка (ф. № 138/0), яка є підставою для того щоб отримати на роботі відпустку без збереження зарплати.
          Водночас якщо дитина до 6 років потребує стаціонарного лікування дітей (тобто в лікарні), то матері чи батьку таки видається лікарняний на весь період перебування в стаціонарі разом з дитиною.
          Якщо вашій дитині від 6 до 14 років, то лікарняний видається на період, коли, за висновком відповідної лікарської комісії, дитина потребує індивідуального догляду. Коротше кажучи цей строк може бути у цьому випадку не до кінця перебування дитини у лікарні, а лише до того часу поки комісія визначить доцільним індивідуальний догляд.
          Також якщо ваша дитина має статус постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС, то лікарняний видається на весь період її хвороби, включаючи санаторно-курортне лікування.
          Якщо говорити про дітей які старші 14 років то лікарняний можна отримати на термін до 3 днів. У виключних випадках цей строк може бути подовжено до 7 днів.
          Що робити якщо в сім’ї хворіє декілька дітей?
          Якщо в сім’ї хворіють двоє або більше дітей одночасно, то для догляду за ними видається один лікарняний. У разі виникнення захворювання у дітей в різний час лікарняний видається в кожному конкретному випадку окремо.
          Якщо в період звільнення від роботи по медичній довідці (ф. № 138/0) за хворою дитиною захворіла друга дитина або виникло нове (не пов’язане з попереднім) захворювання у першої дитини, то довідка закривається і видається новий лікарняний.
          Чи видається лікарняний при хворобі дитини, якщо батько чи мама вже перебувають у відпустці?
          Якщо мати або батько, які доглядають за хворою дитиною, перебувають у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці, у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відпустці без збереження заробітної плати, то лікарняний видається тільки з дня коли ця людина повертається на роботу.
          Але також законодавство передбачає, що лікарняний видається працюючій особі, яка здійснює догляд за дитиною віком до 3 років, дитиною-інвалідом віком до 18 років, у випадку пологів або хвороби матері на період, коли вона за медичними висновками лікаря не може здійснювати догляд за дитиною, а також у випадку необхідності догляду за другою хворою дитиною.
          У яких випадках лікарняний не видається?
           - за хворою дитиною в період щорічної (основної та додаткової) відпусток, відпустки без збереження заробітної плати, частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років;
           - за здоровою дитиною на період карантину;
           - за хворим старшим 14 років при стаціонарному лікуванні.
          За детальними роз`ясненнями та консультаціями з будь-яких правових питань – звертайтесь до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Бердичів, вул. В.Чорновола 9, тел.: (04143) 4 14 42 .

Теги
admin0179
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.