Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Інформація » Управління праці та соціального захисту населення повідомляє
Інформація19-09-2018, 09:41
Шановні роботодавці!


          Важливим напрямом діяльності органів місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин. Здійснення ефективного відповідного контролю є вкрай необхідним не тільки для забезпечення трудових гарантій найманих працівників, а й для наповнення місцевих бюджетів обов’язковими платежами та податками.
          Працівник без офіційного оформлення на роботу позбавляє себе гарантованого державою розміру заробітної плати; її своєчасної виплати; права на відпустку, у тому числі у зв’язку з вагітністю та пологами;
виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю; допомоги у разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу. До того ж неоформлений офіційно працівник втрачає страховий стаж, який необхідний при розрахунку розміру пенсії.
          Роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення їх до роботи, ухиляння від поставлених завдань, неетичну поведінку, що може привести до фінансових втрат.
          З метою посилення ефективності заходів, спрямованих на подолання тіньової зайнятості населення, при виконавчому комітеті Бердичівської міської ради створена робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. З початку року 2018 року членами робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення було проведено співбесіди із 212 фізичними особами-підприємцями та 34 керівниками юридичних осіб, як наслідок, зареєстровано 258 трудових договорів з найманими працівниками.
          На виконання статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» у частині здійснення контролю за додержанням законодавства про працю і зайнятість населення дві посадові особи управління праці та соціального захисту населення отримали посвідчення інспектора праці. Інспектори праці здійснюють інспекційні відвідування та невиїзні інспектування на підставі: звернення осіб, стосовно яких порушено правила оформлення трудових відносин; інформації ПФУ, статистики, ДФС, профспілок; інформації з публічних джерел, в тому числі зі ЗМІ.
          Відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України розмір штрафу за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) складає 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
          У разі недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю для виявлення неоформлених трудових відносин штраф складатиме 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.


Управління праці та соціального захисту населення
виконавчого комітету Бердичівської міської ради

Теги
admin0334
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.