Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Інформація » Служба у справах дітей інформує
Інформація26-10-2018, 16:35
Спрощено процедуру тимчасового виїзду дитини за межі України


Служба у справах дітей інформує


          Верховною Радою України 3 липня 2018 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», яким внесено зміни в ст. 157 Сімейного Кодексу України.
          На виконання вищевказаного Закону Кабінетом Міністрів України 22 серпня 2018 прийнято постанову № 620 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866», зокрема доповнено пунктом 72.
          Вказаними нормативними актами передбачено, що той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця, з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, та у разі, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, інформує його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.
          З метою підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України, той з батьків, з ким проживає дитина, звертається до служби у справах дітей за місцем проживання дитини і подає наступні документи:
          1. заяву;
          2. копію паспорта заявника;
          3. копію паспорта дитини (у разі наявності);
          4. довідку про реєстрацію місця проживання заявника (у разі коли в паспорті відсутні дані про реєстрацію місця проживання);
          5. довідку про реєстрацію місця проживання дитини;
          6. копію свідоцтва про народження дитини;
          7. копію рішення суду про розірвання шлюбу (у разі наявності);
          8. підтвердження про відправлення рекомендованого листа іншому з батьків (у разі наявності);
          9. копію документа, виданого лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановленими МОЗ (подається для тимчасового виїзду за межі України дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа або паліативної допомоги).
          Служба у справах дітей за результатами розгляду зазначених документів, відвідування дитини за місцем її проживання, проведення бесіди з тим із батьків, хто проживає окремо від дитини (у разі можливості її проведення), або бесіди з дитиною, яка досягла 14 років, готує висновок про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України та один з таких проектів рішень виконавчого органу міської ради:
          1. про затвердження висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України;
          2. про відмову у затвердженні такого висновку.
Підставами для відмови у затвердженні висновку про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України є:
          - неподання заявником документів, передбачених зазначеною постановою;
          - наявність рішення суду, в якому визначено місце проживання дитини з іншим із батьків або відкриття провадження у справі щодо визначення місця проживання дитини.
          Служба у справах дітей виконавчого комітету Бердичівської міської ради знаходиться за адресою: пл. Центральна, 1, каб. 33. Тел. 271-97, 2-47-22.

Теги
admin0577
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.