Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Управління праці, сім’ї та соціального захисту нас » Управління праці, сім’ї та соціального захисту населення інформує
 (голосів: 0)
Підсумований облік робочого часу


          На численні звернення суб’єктів господарювання управління праці, сім’ї та соціального захисту населення виконкому Бердичівської міської ради інформує, що згідно зі ст. 61 Кодексу законів про працю України, на підприємствах, які мають безперервно діючий характер роботи, може бути запроваджено підсумований облік робочого часу.
          При підсумованому обліку робочого часу щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, встановлена працівнику графіком, може коливатися протягом облікового періоду, але загальна сума годин роботи за обліковий період має дорівнювати нормі робочого часу в обліковому періоді (декада, місяць, квартал, півріччя або рік).
          Графіки роботи (змінності) мають розроблятися таким чином, щоб тривалість перерви в роботі між змінами була не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи перерву на обід), тривалість щотижневого безперервного відпочинку повинна бути не меншою, ніж 42 години.
          В окремих випадках тривалість щоденного (міжзмінного) відпочинку може бути скорочена, але не менше ніж на 12 годин на добу.
          Робота понад норму робочого часу, передбаченого графіком в окремі дні, тижні, місяці облікового періоду, при збереженні норми робочого часу за обліковий період, не є надурочною роботою. Переробіток може компенсуватися додатковими днями відпочинку або відповідним зменшенням тривалості роботи в інші дні облікового періоду.
          Факт уведення підсумованого обліку на підприємстві має бути відображений у колдоговорі або іншому нормативному акті роботодавця, погодженому з трудовим колективом, а також у правилах внутрішнього трудового розпорядку. Але! Незалежно від того, яким документом оформлено введення підсумованого обліку робочого часу, у ньому слід:
                    • навести перелік посад, для яких установлений підсумований облік робочого часу ;
                    • зазначити обліковий період для цієї категорії працівників.

Теги
admin0123
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.