Сайт м. Бердичева
 (голосів: 0)
Інформація11-09-2019, 09:42
Пожежа на міському сміттєзвалищі стала головною темою засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій


          Що потрібно для того, аби якомога швидше ліквідувати серію загорянь, що виникли на сміттєзвалищі по вулиці Чуднівській, 156?.. Які завдання мають бути поставлені перед ТОВ «Полісся-Екосфера» та відповідними службами із тим, щоби не допустити подібне надалі?.. Дати відповідь на ці та інші питання було покликане засідання комісії з питань ТЕБ і НС, ініційоване міським головою Василем Мазуром.
          У неділю 8 вересня надійшло повідомлення про те, що на сміттєзвалищі сталося займання, нагадав присутнім заступник міського голови Сергій Онофрійчук. Оперативно були задіяні працівники Бердичівського МРВ ДСНС України та комунальні служби, продовжив, втім, на жаль, вжиті заходи бажаного результату не дали – на заваді стали спека й сильний вітер. У понеділок вранці, зазначив посадовець, спалахнуло вже у другому місці, дещо згодом – у третьому. Питання стоїть гостро, пожежа наразі не ліквідована, через те і зібрали комісію.
          Отримавши виклик та прибувши на місце події, рятувальники визначили: площа загоряння – близько 700 м², найвища точка насипу – 10 м, глибина прогарів – 2 м. Начальник МРВ Ігор Шевчук інформував: 8.09 було задіяно 17 чоловік особового складу і 4 одиниці техніки; 9.09 – 3 одиниці техніки і 13 пожежних; 10.09 – 2 одиниці техніки і 9 пожежних. Протягом двох перших днів вони витратили 454 л бензину та 162 л дизпалива, продовжив полковник, складнощі були не лише зі спекою та вітром, а й з підвозом води. Рятувальники працюють і на час проведення засідання, повідомив, пожежу тримають під контролем, але до ранку 11.09 ситуація, судячи зі всього, кардинально не зміниться. Через два інші загоряння вимушені були задіяти додаткові сили – 2 бульдозери, екскаватор, 2 вантажівки, 2 водовози. Щодо причини пожежі, то його досвід підказує, що більш всього все це нагадує підпал, зауважив Ігор Шевчук: три спалахи у трьох різних місцях – не надто схоже на самозаймання.
          Взагалі-то пожежу, що виникла з неділі на понеділок, вони ліквідували, інформував, у свою чергу, керівник ТОВ «Полісся-Екосфера» Віктор Колісніченко. Але тут – ще одне загоряння... До цього працювало дві одиниці техніки, пізніше задіяли КрАЗ. На підприємстві попередньо заготовили землю на пересипку (здебільшого, будівельне сміття), окрім того, є пропозиція поглибити хоча б на метр одну з ділянок – з’явиться додаткова земля. Потрібна ще техніка – загалом, аби працювали 4 вантажівки і 2 екскаватори. Плюс бульдозер. Іще одне, звернув увагу Віктор Колісніченко: попри усі чутки та плітки, звалище експлуатується правильно, задіяно всього 30 % загальної його площі. Решта 70 % пересипана і поросла бур’яном. Власне, і горів-то саме посохлий бур’ян – на тій ділянці, що не експлуатувалася взагалі.
          Першочергове завдання – не лише ліквідувати пожежу, а й зупинити тління, висловив переконання міський голова. Особливу увагу, додав, необхідно звернути на безпеку людей. Сторонні на звалищі перебувати не повинні, знову ж таки, заради їхньої безпеки. Василь Мазур запропонував внести до проекту рішення комісії наступне: на об’єкті обов’язково мають облаштувати ємність з водою та усі техзасоби, що дозволили б подавати воду без залучення пожежних авто (принаймні, на перший час). Напоготові в «Екосфери» повинні бути помпи, рукави тощо, зазначив міський голова – зрештою, усе необхідне задля того, аби вода дійшла на потрібну відстань. Сміттєзвалище, нагадав Василь Мазур, є об’єктом підвищеної небезпеки, а значить там повинна працювати охорона, котра у разі проникнення невідомих осіб, діятиме відповідним чином. Пропозиції міського голови підтримали і представники ДСНС, і решта членів комісії.

Інформація
Інформація
Інформація
Інформація

Теги
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.