Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Інформація » Енергомодернізація багатоквартирних будинків
 (голосів: 0)
Інформація30-09-2019, 10:12
З чого повинна складатися поточна діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків? Яким чином їхнє керівництво має працювати з неплатниками послуг? І головне – знайомство з Програмою підтримки енергомодернізації «Енергодім» та, зокрема, з умовами та порядком надання ОСББ ґрантів державним Фондом енергоефективності. Цим темам був присвячений семінар-тренінг, влаштований для голів ОСББ регіональними координаторами й представниками ПРООН у Житомирській області та самої Програми.
На сьогодні у Бердичеві створено, зареєстровано та самостійно діє 162 ОСББ, що охоплюють 186 багатоквартирних будинків, інформував присутніх на початку зустрічі заступник Бердичівського міського голови Сергій Онофрійчук. У свою чергу, це складає 11 540 квартир загальною площею 608,6 тис. м² – 56 % від усієї загальної площі житлового фонду міста. Лише за 9 місяців 2019-го року, продовжив, у Бердичеві вже утворили 2 ОСББ, ще у трьох будинках на зібраннях прийняли рішення про створення об’єднань. Щороку в якості підтримки кошти на проведення тих чи інших робіт з капітального ремонту конструктивних елементів будинків, ліфтів, благоустрою прилеглих територій в ОСББ виділяються з міського бюджету, зазначив Сергій Онофрійчук (2017 р. – 603,0 тис. грн.; 2018 р. – 1,120 млн. грн.; 2019 р. – вже освоєно 428,2 тис. грн. і заплановано виділити ще 1,5 млн. грн.).
У Бердичеві діє затверджене міською радою Положення про конкурс проєктів з реалізації енергоефективних заходів в ОСББ, нагадав заступник (голови об’єднань оформляють проєкти з проблемних питань, 30 % вартості запланованих робіт надає ОСББ, 70 % – міський бюджет). Протягом одного року таким чином фінансування отримують 8 ОСББ. Другий конкурс серед об’єднань направлений на покращення стану благоустрою прилеглих територій. Конкурс № 3 – «Краще ОСББ нашого міста»: володарі ІІІ місця (це – 2 ОСББ) отримують по 30,0 тис. грн., ІІ-го – 40,0 тис. грн., і переможець конкурсу – 50,0 тис. грн.
Енергомодернізація багатоквартирних будинківЕнергомодернізація багатоквартирних будинківЕнергомодернізація багатоквартирних будинківЕнергомодернізація багатоквартирних будинківІз чого повинна складатися поточна діяльність ОСББ, інформувала присутніх регіональна координаторка ПРООН у Житомирській області Оксана Краплич. Вона ж озвучила основні способи роботи з неплатниками послуг. Інша доповідачка – регіональна консультантка Програми «Енергодім» на Житомирщині Оксана Рафальська – презентувала, власне, саму Програму, що реалізується Фондом енергоефективності. Що являє собою Фонд? Які переваги має Програма та хто може брати у ній участь? Які витрати несе ОСББ, а скільки відшкодовує ґрант? Ось лише невеличка частина з того, з чим ознайомила голів об’єднань Оксана Рафальська. З-поміж іншого, вона розповіла про поняття енергоавдиту, про те, як розробляється проєктна документація, експертиза та здійснюються заходи з енергоефективності. Окремо з кожного пункту доповідачка зупинялася на шляхах отримання часткового відшкодування вартості. Яка роль банків-партнерів та можливі джерела фінансування енергомодернізації будинку? Куди можна звернутися по допомогу щодо участі у Програмі «Енергодім»? Про це голови ОСББ також дізналися від Оксани Рафальської. На завершення семінару-тренінгу кожен з учасників отримав відповідний сертифікат.
Енергомодернізація багатоквартирних будинківЕнергомодернізація багатоквартирних будинківЕнергомодернізація багатоквартирних будинківЕнергомодернізація багатоквартирних будинківЕнергомодернізація багатоквартирних будинків

Теги
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.