Сайт м. Бердичева
 (голосів: 1)
Освіта12-09-2019, 16:25
Перетворювати Бердичів на місто без сміття і вчити цьому громаду продовжують у міському ліцеї № 15. А кому, питається, займатися цим, як не їм – переможцям Всеукраїнського проекту Zero Waste School («Школа без відходів»)? Вперше вони виступили перед лідерами шкіл Бердичева ще наприкінці травня: розповіли про смертельну шкоду сміття, про необхідність впровадження роздільного сортування, про свою команду і закликали колег з інших навчальних закладів створювати такі само «екологічні загони».
Що ж було зроблено ліцеїстами, доки тривало літо?.. Насамперед, вони закатали рукави, кажуть, і взялися до роботи. Зустрічалися, розповідали, демонстрували, роз’яснювали, переконували. Почали з дитсадівської малечі – закінчили дорослими.
Zero Waste School у БердичевіZero Waste School у БердичевіZero Waste School у БердичевіZero Waste School у БердичевіПоговорили й забули, зауважить хтось. А от і ні, відповідають у ліцеї. Ну ось хоча би два приклади… Маленькі сусіди з 16-го садочка прийшли до їхнього міні-еко Ed Camp не просто з музичними інструментами та різним реманентом, а переробленим зі вторинної сировини. І все тому, що вже знають, до чого доводять усі ці пляшки, кульки, пакети, увесь цей пластик, скло та папір. Що ж до дорослих, то невеличкий лікнеп на тему необхідності роздільного сортування непотребу влаштувала деяким із них особисто директорка ліцею Ванда Івасюк (до речі, теж член команди Zero Waste School). Прямісінько у себе у подвір’ї, під час зборів ОСББ. Результат? У них з’явився спеціальний ящик, куди почали скидати пластикові пляшки. Скидати і здавати. За один тиждень (!) ОСББ заробило 898 (!) грн.
Zero Waste School у БердичевіZero Waste School у БердичевіZero Waste School у БердичевіZero Waste School у БердичевіZero Waste School у БердичевіZero Waste School у БердичевіZero Waste School у БердичевіZero Waste School у Бердичеві


Вони не стомляться доносити до громади: так, ти викинув під ноги всього лише одну пляшку, всього один малесенький недопалок, один папірець. Ти, він, вона, тисячі, мільйони. У результаті маємо реальну небезпеку самознищення. Люди чомусь вирішили, що можуть дозволити собі на цій землі все, продовжують у 15-му ліцеї, та ось лишень забули, що вони на ній гості. А це значить, що їхній обов’язок подбати, аби наступні покоління, котрі з’являться на світ, побачили його придатним для життя, а не схожим на одне гігантське сміттєзвалище.
Відчуваючи повну підтримку міста, їхня Zero Waste School готова налагоджувати зв’язки з однодумцями у Бердичеві, різних регіонах України та куточках світу. Їм, котрі мають багаторічний «екологічний» досвід, є чим поділитися з іншими.
Скільки вже зроблено непоправного? Що залишать люди своїм дітям, онукам, правнукам? Бердичівські ліцеїсти закликають залишити після себе у спадок чисте життя без бруду й непотребу!
Zero Waste School у БердичевіZero Waste School у БердичевіZero Waste School у БердичевіZero Waste School у Бердичеві

Теги
admin0102
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.