Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Податкова інформує » 21-ша річниця з дня створення Державної податкової служби України
 (голосів: 8)
БЕРДИЧІВСЬКА ОБ’ЄДНАНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ
2 липня 2011 року відзначає 21-шу річницю з дня створення Державної податкової служби України

21-ша річниця з дня створення Державної податкової служби України
Професійне свято – День працівника державної податкової служби України та 21-шу річницю з дня створення, відзначає 2 липня 2011 року Державна податкова служба України
У невеликій ще історії нашої держави все відбувається вперше. Уперше з’явився двадцять один рік тому і такий орган виконавчої влади, як Державна податкова служба України
Час швидкоплинний. Здається, ще зовсім недавно податкова служба робила перші кроки, а вже сьогодні перетворилася на один з найбільш потужних і високоефективних органів виконавчої влади країни, що успішно адмініструє десятки видів податків, платежів та інших надходжень. Кошти, джерелом яких є праця представників різних професій, завдяки зусиллям податківців акумулюються в Державному і місцевому бюджетах і стають видатками для зміцнення економіки держави, виплат зарплат, пенсій, стипендій.
Згадаємо основні кроки становлення нашої служби. А історія її веде свій відлік з 1990 року, коли 12 квітня Рада Міністрів УРСР прийняла Постанову № 74 “Про створення державної податкової служби в Українській РСР”. Згідно цієї Постанови до 1 липня 1990 року було створено державні податкові інспекції при виконавчих комітетах рад усіх рівнів. Ми сьогодні згадуємо 1990 рік, коли Державна податкова служба України тільки починала свою роботу. Це був час, коли тільки зароджувався малий і середній бізнес. Збільшувалась чисельність суб’єктів господарювання різних форм власності, а частка державної власності з року в рік ставала все меншою. І саме тоді на базі відділів державних доходів у фінансових органах було створено податкові інспекції. Зі змінами в економіці України податкові органи вдосконалювали свою структуру та методи своєї роботи. Суспільство тоді, на початку дев’яностих років, ще не усвідомлювало своєї нової, незвичної ролі платника податків держави з ринковою економікою, бо вся країна тільки вчилася великому і малому бізнесу.

Поштовхом до процесу формування структури податкової служби України стали укази Президента України від 22.08.1996 року “Про утворення Державної податкової адміністрації України та місцевих державних податкових адміністрацій” і від 30.10.1996 року “Питання державних податкових адміністрацій”. Податкова служба стала самостійною структурою в системі державних органів виконавчої влади. Тоді ж було фактично визначено організаційну структуру форми сучасної податкової служби.
Хотілось би відмітити, що податкова служба України з 2011 року працює на підставі єдиного податкового закону. Податковий кодекс України спрямований на забезпечення балансу у відносинах між державою й платниками податків.

Одним із пріоритетних напрямків роботи Бердичівської об’єднаної податкової інспекції було і залишається забезпечення повноти та своєчасності надходження платежів до Державного та Зведеного бюджетів України у повному обсязі.
Державні, а тим більше професійні свята традиційно знаменуються переконливими здобутками у праці. Так, з початку поточного року нам вдалося справитись з поставленими завданнями. Приємно відзначити, що навіть у сьогоднішні нелегкі для економіки часи, наша служба за допомогою платників податків забезпечила виконання доведених планових показників.
Працівниками Бердичівської ОДПІ здійснюється контроль за діяльністю понад 10 тисячами суб’єктів господарської діяльності.
Надходження загального фонду Державного бюджету України склали 23.7 млн. грн. У розрізі джерел надходжень до Державного бюджету України за 5 місяців 2011 року зібрано податку на додану вартість 11,6 млн. грн., забезпечено надходження податку на прибуток підприємств у розмірі 6,7 млн. грн.
До місцевих бюджетів забезпечено надходження 39,2 млн. грн. платежів, що на 24.9 відсотка більше рівня січня - травня 2010 року та на 3.0 млн. грн., або на 8.4 відсотка більше розрахункової бази. До місцевого бюджету м. Бердичева надійшло за п’ять місяців поточного року 31.0 млн. грн., у тому числі податку з доходів фізичних осіб – 24,8 млн. грн.; до місцевого бюджету Бердичівського району надійшло 8.2 млн. грн., у тому числі податку з доходів фізичних осіб – 6.6 млн. грн.
Як відомо, забезпечення добровільності сплати податків є головним досягненням та гарантом виконання бюджетних призначень як нинішніх, так і майбутніх. За рахунок добровільної сплати по Бердичівському регіону за 5 місяців 2011 року забезпечено до Державного бюджету 90,4 відсотків податкових надходжень (збільшився до рівня минулого року на 0,6 відс.).
Вагомий внесок у досягненні здобутку відіграє взятий курс на удосконалення адміністрування податків, прозорість роботи податківців, партнерські відносини з представниками бізнесу.
Важливим завданням податкової служби залишається підвищення рівня обслуговування платників податків. Нами постійно проводиться широкомасштабна масово-роз’яснювальна робота, проводяться семінари для платників податків, засідання „круглого столу”, тематичні зустрічі, сеанси телефонних „гарячих ліній”. У рамках проведення модернізації Державної податкової служби України все ширше продовжує впроваджуватись подання звітності в електронному вигляді, що є дуже зручним для платників податків. Зокрема, співпраця Бердичівської ОДПІ з засобами масової інформації Бердичівського регіону, всебічне та об’єктивне висвітлення податкової тематики сприяє зміцненню партнерських взаємовідносин між податківцями і платниками податків.

Розуміння платників податків та ефективна співпраця податківців з органами місцевого самоврядування забезпечує стале надходження податків до бюджетів усіх рівнів, що, в свою чергу, дозволяє створювати належні умови для соціально-економічних потреб громадян.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян

Теги
admin01456
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.