Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Податкова інформує » До відома громадян – платників земельного податку
 (голосів: 0)
З 1 січня 2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, яким встановлено, що платниками є власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктом оподаткування визначено земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив таке право на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.

Звертаємо увагу ,що відповідно до пункту 281.1 статті 281 Податкового кодексу України від сплати податку звільняються:
- інваліди першої і другої групи;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери ( за віком);
- ветерани війни та особи , на яких поширюється дія Закону України « Про статус ветеранів війн , гарантії іх соціального захисту»;
- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п.281.1, ст..281 поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства у розмірі не більше як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд( присадибна ділянка): у селах - не більше як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах- не більше як 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва- не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як0,01 гектара;
- для ведення садівництва- не більш як 0,12 гектара.

У випадку зміни власника земельної ділянки, набуття права на пільги, Вам необхідно пред’явити відповідні документи (зокрема, план-схему земельної ділянки, підтвердження права власності та(або) права на пільги тощо) за адресою: вул. Б.Хмельницького, 24-А, кабінет № 5.

З прийняттям Податкового кодексу України відбулися зміни щодо строків сплати фізичними особами земельного податку . Відповідно до пункту 287.5 статті 287 Кодексу податок фізичними особами сплачується один раз в рік до 29 серпня поточного року.

Якщо Ви з певних причин не отримали податкового повідомлення-рішення по платі за землю, або ж якщо виникають запитання щодо розміру нарахованого податку звертайтесь за телефоном 2-11-49.

Бердичівська обєднана державна податкова інспекція нагадує усім жителям м. Бердичева та району про необхідність вчасного проведення розрахунків з державою по платі за землю.


Відділ масово-розяснювальної роботи
та звернень громадян Бердичівської ОДПІ

Теги
admin0653
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.