Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Податкова інформує » Робота по легалізації заробітної плати триває
 (голосів: 0)


Одним із пріоритетних напрямів роботи органів державної податкової служби залишається контроль за дотриманням роботодавцями чинного законодавства при виплаті заробітної плати.

Заробітна плата в «конвертах» не тільки порушує права найманого робітника, але й приносить збиток державі, шкодить її соціальній та фінансовій стабільності. До того ж, вона позбавляє людину соціальної захищеності: старих людей пенсій, хворих - лікарняних, а безробітних - грошової допомоги.
Людина, яка погоджується працювати без належного оформлення трудової угоди фактично є безправною. Роботодавець по відношенню до неї нехтує своїми обов’язками щодо забезпечення законних соціальних гарантій працівникам – може звільнити її без пояснення причин, змушувати працювати понаднормово, як правило таким робітникам не надаються щорічні оплачувані відпустки.

Податкова служба має основне завдання в цьому напрямку: широкомасштабна массово-роз’яснювальна робота. Зокрема, забезпечує належне інформування населення щодо економічних, соціальних та етичних переваг отримання легальних доходів та застерігає суспільство щодо роботодавців, які виплачують заробітну плату без сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Така робота спрямована сьогодні на виявлення громадян, які працюють у суб’єктів господарської діяльності без оформлення належним чином відповідних документів та отримують заробітну плату в “конвертах”.
В результаті проведеної роботи Бердичівською ОДПІ з питань належного оформлення найманих громадян у суб’єктів господарювання фізичних осіб з 102 приватними підприємцями було залучено до оподаткування 86 працівників, які працювали без укладення трудових угод. Підприємцям нараховано понад 6 тисяч гривень єдиного податку.

Працівники інспекції працюють спільно з органами влади. Після заслуховування керівників підприємств на засіданнях спільних комісій при виконавчих комітетах м. Бердичева та проведеної роз’яснювальної роботи підприємствами з початку року було погашено заборгованість по заробітній платі в сумі 1353 тис. грн. та по податку з доходів фізичних осіб в сумі 1058 тис. грн.

Бердичівська ОДПІ попереджає роботодавців про недопущення виплат заробітної плати „в конвертах” та просить найманих працівників повідомляти про факти неналежного оформлення заробітної плати до державної податкової служби.


Відділ масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян Бердичівської ОДПІ

Теги
admin0781
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.