Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Рішення » Рішення виконавчого комітету » Реалізація ідей Нової української школи у Бердичеві
 (голосів: 0)
Як і чого мають навчатися наші діти, аби стати успішними у житті? Чи готова сьогоднішня освіта задовольнити запити не лише дітвори та їхніх батьків, а й педагогів? Ці питання у контексті готовності закладів освіти Бердичева до навчального року та до роботи взимку винесла у заголовок своєї доповіді на засіданні виконавчого комітету начальниця міського управління освіти і науки Світлана Басюк.
Відкриті, з неприхованим та щирим бажанням вчитися, йти вперед, отримувати високі оцінки та розширювати коло друзів – такими здебільшого є дошкільнята. Проте, проходить зовсім небагато часу, зауважує головна освітянка Бердичева, і виблискуючий багатогранний талант розчиняється у загальноприйнятому стилі навчання. Саме виклики часу і бажання докорінним чином змінити ситуацію, зазначила доповідачка, зумовили розробку Концепції Нової української школи, що вже на етапі впровадження продемонструвала відмінність від загальноприйнятих норм навчання і дала надію на позитивні зрушення у галузі, надію на побудову школи, в якій можна буде втілювати у життя найсміливіші мрії і фантазії.
1 вересня 2019 року, продовжила Світлана Басюк, освітяни Бердичева зробили другий крок до реалізації ідей Нової української школи. У 2019-му цей крок здійснили 1030 маленьких бердичівлян та 36 педагогів-початківців. Завдяки позиції міського голови Василя Мазура та Бердичівської міської ради у Бердичеві повністю збережена мережа із 13 закладів дошкільної освіти, 15 шкіл та двох позашкільних закладів. Із метою надання освітніх послуг забезпечено комплектування 327 класів, в яких навчається 8937 школярів. Збільшення контингенту (на 260 осіб) у порівнянні з минулим роком та оптимізація класів дозволили збільшити показник їхньої середньої наповнюваності – з 26,6 до 27,3. Введенню вчителів до реформованої Нової української школи передувала 150-годинна підготовча робота, що включала проходження онлайн-курсу на платформі EdEra, участь у практичних тренінгових заняттях під керівництвом регіональних тренерів, опрацювання онлайн-курсу за вибором з превентивного виховання та здорового способу життя.
Реалізація ідей Нової української школи у БердичевіРеалізація ідей Нової української школи у БердичевіРеалізація ідей Нової української школи у БердичевіРеалізація ідей Нової української школи у БердичевіРеалізація ідей Нової української школи у Бердичеві
З 1 вересня у дитячих садках відкрито 127 груп, до яких зараховано 3258 дошкільників. Через значну перевантаженість у кожному закладі дошкільної освіти відкрито групи короткотривалого (не більше 4-х годин на день) перебування в них дітей, що дає можливість майже сотні малюків отримати перші навички спілкування з однолітками, навчає діяти за визначеними правилами та значно полегшує їх адаптацію до шкільного життя. Крім груп загального розвитку, як і в минулому році, забезпечено функціонування 29 спеціальних та 2 санаторних груп зі значно меншою наповнюваністю, де, окрім виховних занять з 500 малюками, буде проводитись робота з корекції мовлення, зору, опорно-рухового апарату. На базі 3-х закладів дошкільної освіти – ДНЗ № 5, № 22 та № 26 – функціонуватиме чотири інклюзивні групи для 8 дітей з особливими освітніми потребами. Але, наголосила начальниця управління, за умови звернень батьків таких дітей, інклюзивні групи будуть відкриватись протягом року, як це передбачає чинне законодавство.
Дошкільна освіта міста постійно знаходиться в пошуку нових досягнень та пріоритетних перетворень, констатувала Світлана Басюк: організація яскравого змістовного життя дитини, створення розвивального середовища та застосування нових цікавих елементів для оформлення кімнат, ігрових осередків, куточків природи сприяють якісному оновленню освітнього процесу, активній пізнавальній, комунікативній, продуктивній діяльності, розвитку навичок творчого та самостійного критичного мислення. Не меншу активність, продовжила, виявили працівники закладів загальної середньої освіти. Проте, якщо дошкільники творять свої дива виключно за рахунок коштів міського бюджету, вчителі відчувають надзвичайно потужну підтримку держави. Для створення по-справжньому нового освітнього середовища другий рік поспіль державою була виділена фінансова підтримка на придбання шкільних меблів, дидактичного матеріалу, розвивальних ігор, комп’ютерного обладнання. Адже для першокласників необхідно створити новий, абсолютно відмінний від типового, освітній простір. Частину робіт із влаштування навчальних кімнат, розмежування осередків навчання та відпочинку, взяли на себе керівники закладів освіти разом із педагогами.
Придбання нових меблів, дидактичного матеріалу та інтерактивного комп’ютерного обладнання було здійснено за кошти державної субвенції зі співфінансуванням міського бюджету (у цифрах це, відповідно, близько 1,8 млн. грн. та понад 750 тис. грн. у 2018 році. У 2019 році – понад 1,6 млн. грн. державної субвенції та майже 700 тис. грн. коштів міського бюджету). До кожного першого класу закуплено комп’ютерне обладнання (ноутбуки), частково закуплено дидактичний матеріал (музичні інструменти, ляльковий театр, настільні ігри), магнітні дошки, килимки-мозаїки. Решту буде закуплено після завершення процедури відкритих торгів через систему ProZorro. За результатами торгів, укладено договір на придбання шкільних одномісних парт та стільців: наразі очікують на їхнє надходження. Із метою реалізації творчих здібностей учнів будуть працювати ЦПО ім. Разумкова та ДЮСШ ім. Лонського, кількість гуртків та секцій в яких залишиться на рівні минулого року.
Найпоширеніше слово, коли йдеться про зміни в умовах НУШ, це автономія – автономія закладу, керівника, і, в першу чергу, вчителя, зазначила Світлана Басюк. Освітяни-початківці Бердичева активно, свідомо і творчо включились в процес вибору освітніх програм, за якими навчають учнів.
Реалізація ідей Нової української школи у БердичевіРеалізація ідей Нової української школи у БердичевіРеалізація ідей Нової української школи у БердичевіРеалізація ідей Нової української школи у Бердичеві
Ознакою якісної та планомірної зміни системи освіти є розвиток інклюзивної освіти. Адже освіта – це не лише навчальні програми. Безперечно, інтелектуальні цілі є основними завданнями галузі, але є ще цілі соціальні та правові. Інклюзія відноситься саме до них. І завданням освітян міста, підкреслила доповідачка, є пошук найбільш оптимальних шляхів, засобів, методів для успішної інтеграції дітей з особливими освітніми потребами до освітнього середовища, що дозволить наповнити їх чорно-білий світ яскравими та світлими фарбами. Освітяни Бердичева вдячні міській владі за створення інклюзивно-ресурсного центру, основне завдання якого –забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження. У всіх школах міста організовано педагогічний патронаж для 57 учнів, які за станом здоров’я навчаються на дому. Вже за налагодженим механізмом надають спеціальні корекційно-реабілітаційні послуги дітям логопеди, діяльність яких організована на шести логопедичних пунктах при школах №№ 1, 4, 10, 11, 14 та 18. Знову таки, без фінансової підтримки з боку держави, ми можемо втрати можливість повернути у суспільство людей, які і без того мають багато проблем. Більш того, якщо своєчасно не подбати про модернізацію кабінетів середньої та старшої школи, звернула увагу начальниця управління, дітям, котрі так швидко звикли до нового освітнього середовища, доведеться вже через три роки потрапити в інший шкільний світ, в якому не завжди є яскраві парти, нові дошки, обладнання для досліджень, комп’ютер та мультимедійний контент з програмним забезпеченням.
Вирішити це у повному обсязі за кошти міського бюджету та благодійників нереально. Галузь освіти вже давно відбирає левову частину міського бюджету, адже щорічно майже 60 відсотків витрат освітньої галузі покладено на міський бюджет. Зокрема, на фінансування галузі освіти у 2018 році з міського бюджету виділено понад 122 мільйони гривень, з них майже 62 мільйони спрямовано на дошкільну галузь (з них – майже 50 млн. становить заробітна плата із нарахуваннями), понад 42 мільйони – на заклади загальної середньої освіти (понад 27 млн. – на оплату праці), майже 10 мільйонів використано на потреби позашкільних закладів (заробітна плата становить понад 8,2 млн.). Лише за 8 місяців 2019 року освіта отримала з міського бюджету 87,287 млн. грн.
Важливою складовою підготовки до нового навчального року є забезпечення школярів підручниками, продовжила Світлана Басюк. Другий рік діє нова система забезпечення закладів навчальною літературою. На даний момент доставлено майже 8000 підручників для 2-х класів, понад 4000 підручників для 11-класників. Надійшли усі замовлені підручники для учнів 6 класів (понад 2000 підручників історія та інформатика). Проте, проблема недостатності навчальної літератури все ж таки є, але є й шляхи для її вирішення, насамперед, через використання підручників минулих років, їх ксерокопій, електронних версій підручників та інших можливостей Інтернету, написання конспектів тощо. При цьому доповідачка підкреслила: діти пільгових категорій – сироти, під опікою, інваліди, малозабезпечені та інші – забезпечуються підручниками та навчальною літературою у першочерговому порядку.
Майже шість мільйонів гривень з міського бюджету виділено на забезпечення харчування дітей в закладах дошкільної освіти. Завдяки цим коштам, своєчасно вжитим організаційним заходам із закупівлі продуктів харчування, забезпечення роботи мереж, обладнання техніки та персоналу харчоблоків з 1 вересня забезпечено безкоштовним харчуванням:
- 3868 учнів 1-4 класів;
- 159 дітей пільгових категорій 5-11 класів;
- 430 дошкільнят пільгових категорій.
- 219 дошкільнят (а це майже 7% від загальної кількості вихованців) з багатодітних сімей за рахунок міського бюджету звільнено від плати за харчування на 50%.
Обов’язковими та важливими роботами щодо підготовки до нового навчального року та опалювального періоду є: повірка лічильників теплопостачання, водопостачання, лічильників та коректорів газу, лічильників тепла, навчання з правил безпеки обслуговування газового господарства, обслуговування газового обладнання; перевірка сигналізаторів газу; прочистка димових каналів; профілактичні роботи у п’яти автономних котельнях; метрологія контрольно-вимірювальних приладів та вагового господарства.
Також виконується ряд робіт, що зазначені у приписах контролюючих органів та служб. Завдяки спільним зусиллям міської влади, керівників та працівників закладів освіти у тісній співпраці з батьками, спонсорами вдалося забезпечити оновлення та модернізацію матеріальної бази у групах, класах, приміщеннях закладів.
З бюджету розвитку міста на проведення капітальних робіт виділено понад 4,77 мільйонів гривень.
Здійснено капітальні ремонти по закладам освіти:
- Капітальний ремонт частин будівлі (веранд) ЗДО № 5 – 295 566,00 грн.
- Капітальний ремонт частин будівлі (їдальні) ЗОШ № 11 – 297 728,00 грн.
- Капітальний ремонт покрівлі ЗДО № 17 - 279 708,00 грн.
Завершено капітальний ремонт будівлі (покрівлі) ЦПО ім. О.Разумкова, і зовсім скоро наші юні таланти-разумковці повернуться до навчальних кабінетів та залів відділення художньо-естетичного виховання по вулиці Вінницькій.
Тривають наступні роботи:
- Капітальний ремонт покрівлі ЗДО № 7 – 300 000,00 грн.
- залу боксу Бердичівської дитячо-юнацької спортивної школи ім. В.О. Лонського - 600 000,00 грн.
- Будівництво дошкільного навчального закладу на 200 місць по вул. Братів Міхеєвих, 2а в м. Бердичеві (завершення будівництва) - 3 млн. грн.
За рахунок коштів міського бюджету проведено поточні ремонти та обслуговування систем на загальну суму близько 550 тис. грн.
- ЗДО № 2 (вимощення навколо будівлі, водовідведення тіньового навісу та огородження входу в будівлю), на що витрачено – 36 640,74 грн.,
- ЗДО № 22 (встановлення ЛЕД-вуличного освітлення, встановлення бойлера, покриття лінолеуму групової кімнати) – 49 973,00 грн.,
- електрообладнання ЗДО № № 7, 28, 22 – 16 729,75 грн.,
- покрівлі ЗДО № 28 (над кухнею та входом) – 49 964,00 грн.,
- санвузла ЗДО № 7 – 19 991,10 грн.,
- системи опалення ЗОШ № 12 -22 075,00 грн.,
- ремонт ганку НВК № 4 (влаштування пандуса) - 50 000,00 грн.,
- водопостачання та каналізації БМЛ № 15 -27 844,05 грн.,
- водопостачання, каналізація та санвузли СЗОШ № 17 - 64964,78 грн.,
- спортивної зали ЗОК № 14 – 100 000,00 грн.
Протягом останніх років за рахунок коштів міського бюджету здійснено капітальні ремонти спортивних залів шкіл № 1, 4, 7, 10, 12, 15 та 17.
- повірка вимірювальних приладів в їдальнях, котельнях – 7 500,96 грн.,
- перевірка газових систем в автономних котельнях - 24 159,07 грн.,
- Технічне обслуговування теплолічильників - 17 775,42 грн.
- Усунення аварійних ситуацій в мережах – 9 255,00 грн.
- Виконання електролабораторних робіт на харчоблоках – 49 929,9 грн.
Придбано матеріали та обладнання для ремонту трьох санвузлів ЗДО № 7 (6 унітазів, 6 умивальників та плитку облицювальну), унітази для ЗДО № 28, стільці для ЗДО № 17, електроконвектор для ЗДО № 22, комплектуючі для ремонту санвузлів ЗОШ № 12, крейду та класні журнали для закладів загальної середньої освіти, на що з міського бюджету використано близько 130 тис. грн.
З міського бюджету виділено кошти для придбання електроплити БМГГ № 2, ЗОШ № 5, БМЛ № 15, двох пральних машин для ЗДО № 4 та картоплечистки НВК № 10 в сумі 94 000,00 грн. Встановлено дві електроплити у їдальні ЗОШ № 1. 130 тис. грн. спрямовано на заміну вікон на енергозберігаючі у відділенні науково-технічної творчості ЦПО ім. О.Разумкова та ЗДО № 15. 85 тис. грн. виділено на придбання матеріалів для ремонту стелі коридору першого поверху ЗОШ № 1 із заміною електроосвітлення. 12 комп’ютерів придбано для комп’ютерного класу ЗОШ № 5, на що з міського бюджету використано 131 тис. 424 грн. За рахунок коштів міського бюджету на загальну суму понад 66 тис. грн. придбано іграшки та приладдя для Бердичівського інклюзивно-ресурсного центру, ще 39 тис. грн. спрямовано на придбання для цього закладу комп’ютерної техніки.
За рахунок коштів іншої субвенції у сумі майже 580 тис. грн. придбано циркове обладнання для ЗОШ № 5, принтер для СЗОШ № 8, лінолеум для ЗОК № 14 та ЗДО № 28, емаль для СЗОШ № 17, тканину для ЗДО, матеріали для ремонту ЗДО № 7 та № 25, телевізор для ЗДО № 2 та СЗОШ № 8, мультимедійну дошку та комп’ютери для ЗОШ № 12. Робота в цьому напрямку ведеться системно і безперервно, що і дозволило цьогорічній комісії по прийомці освітянських установ до нового навчального року видати акти їх готовності та розпочати навчальний рік.
Доповідачка висловила слова вдячності усім трудовим колективам, службам, установам, організаціям, міській владі та особисто міському голові Василю Мазуру за сприяння у підготовці навчальних закладів до нового 2019-2020 навчального року. Окрему подяку висловила батькам за розуміння й допомогу у здійсненні поточних ремонтів груп, класів, приміщень закладів, де навчаються їхні діти.
Батьківська благодійна допомога завжди була однією із найболючіших тем, коли мова йдеться про освіту. Нагнітанню проблеми додає й те, що досить часто в Інтернет-ресурсах, засобах масової інформації, інтерв’ю міністерських високопосадовців декларується повне державне забезпечення закладів освіти. Хоча реальність далека від цих фейкових слів. Адже вже п’ятий рік, а саме з 2015 року, відповідно до змін у бюджетному законодавстві, фінансування закладів дошкільної освіти переведено з державного на місцеве. Таким чином на міський бюджет покладено повне утримання 13 закладів дошкільної освіти: а це величезні витрати на комунальні платежі (електроенергія, теплопостачання, водопостачання, водовідведення, вивезення сміття, послуги зв’язку тощо), оплату праці працівників з нарахуванням, проведення невідкладних аварійних робіт, часткове відшкодування харчування дітей – 35 % від загальної вартості харчування та інше.
Незважаючи на ці цифри, констатувала Світлана Басюк, їх не вистачає ні на канцелярські товари для дітей та педагогів – папір, олівці, фломастери, фарби, ні на повну закупівлю іграшок, ні на постільну білизну, ні на необхідну кількість миючих, пральних засобів, серветок, туалетного паперу, поточні ремонти й естетичне оздоблення ігрових кімнат, організацію різноманітних свят і спортивних розваг та багато іншого, без чого наше життя, звичайно, буде тривати, проте, буде на таким цікавим та яскравим, яким ми разом можемо його зробити для наших дітей.
Реалізація ідей Нової української школи у БердичевіРеалізація ідей Нової української школи у Бердичеві
А попереду, зазначила начальниця управління, ще багато завдань.
1. Невідкладним є завершення робіт на об’єкті «Будівництво дошкільного навчального закладу на 200 місць по вул. Братів Міхеєвих, 2а в м. Бердичеві (завершення будівництва)». Роботи із завершення будівництва закладу дошкільної освіти по вул. Братів Міхеєвих, 2а, загальна кошторисна вартість якого сьогодні становить 60 938 818, 23 грн., розпочато з 2012 року, проте, через недостатність фінансування тривають й досі.
2. Виготовлена проектна документація і потребує фінансування:
- Капітальний ремонт будівлі ЗДО № 22 (заходи з енергозбереження),
- Капітальний ремонт їдальні БМЛ № 15.
3. Є необхідність у заходах з енергозбереження – заміна вікон та дверей.
4. Слід здійснити капітальні ремонти дахів шкіл № № 1, 6, 12, 17, дитячих садків № 7 та 16.
5. Потребують капітальних ремонтів інженерні мережі закладів (системи водопостачання та водовідведення, тепломереж).
6. Потребує покращення фізкультурно-спортивна база закладів шляхом проведення ремонтів та будівництв нових спортивних майданчиків.
7. Потребують модернізації кабінети фізики, хімії, біології та інформатики.
8. Оновлення технологічного та холодильного обладнання харчоблоків.
9. Реконструкція парку на території ЦПО ім. О. Разумкова.
10. Асфальтування територій закладів, ремонт огорож та зрізання, кронування дерев.

Теги
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.