Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » Рішення » Рішення виконавчого комітету » З 1 жовтня у місті зростуть тарифи на воду
 (голосів: 0)
Із заявою про встановлення скоригованих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення до виконавчого комітету звернулося МКП «Бердичівводоканал». Повідомлення про намір змінити тарифи було оприлюднено МКП «Бердичівводоканал» 07.06.2019 на сайті підприємства, інформував присутніх на засіданні виконкому заступник міського голови Сергій Онофрійчук. Виконавчим комітетом був розроблений відповідний проект рішення та розміщений на сайті міста 12. 06. 2019 р. Відповідно до розпорядження міського голови, зазначив доповідач, була створена робоча група з перевірки розрахунків планового тарифу. Після вивчення матеріалів і перевірки цін робоча група та Держпродспоживслужба внесли ряд пропозицій, відповідно до яких, розрахунки відкоригувались підприємством.
Робочою групою визначено наступне:
- діючі тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення (транспортування стічних вод) були встановлені постановами НКРЕКП №310, 311 від 22.03.2017.
- на сьогоднішній день витрати підприємства не відповідають рівню діючих тарифів у зв’язку зі зростанням цін на електричну енергію, запчастини, хімреагенти, ПММ, а також підвищення розміру мінімальних гарантій оплати праці, а саме:
• роздрібні тарифи на електроенергію (з урахуванням витрат на постачання та розподіл) зросли з врахованого в діючих тарифах розміру – 207,42 коп.\кВт. год. без ПДВ. до рівня 249,13 коп.\кВт. год. без ПДВ, тобто на 20,1%.
• зміни прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1600 грн., що враховано в діючих тарифах, до 2007 грн. з 01.07.2019
• зміна мінімальної тарифної ставки працівника 1-го розряду до рівня 5073,69 грн., що на 2481,69 грн. більше, ніж враховано в діючих тарифах – 2592,00 грн. відповідно до положень галузевої Угоди зі змінами, а це майже в 2 рази.
З 1 жовтня у місті зростуть тарифи на водуЗ 1 жовтня у місті зростуть тарифи на водуЗ 1 жовтня у місті зростуть тарифи на водуЗ 1 жовтня у місті зростуть тарифи на воду
Все це, зі слів Сергія Онофрійчука, створює кризову фінансову ситуацію і неспроможність в існуючих умовах якісно та безперебійно надавати послугу до споживачів, у зв’язку з відсутністю можливості вчасно та в повній мірі розраховуватись за спожиті енергоносії, виплачувати заробітну плату, сплачувати податки та підтримувати обладнання в робочому стані. Діючі тарифи на електроенергію, враховані у плановому тарифі на рівні 249,136 коп.\кВт. год. без ПДВ, що на 20,1% більше, ніж враховано в діючих тарифах – 207,42 коп.\кВт. год. без ПДВ.
Продемонстрували на засіданні і динаміку змін середньої заробітної плати на підприємстві МКП «Бердичівводоканал»:
- у діючих тарифах враховано – 3 442,00 грн./міс.
- у 2017 році – 3 483,00 грн./міс.
- у 2018 році – 3 988,00 грн./міс.
У планових тарифах, з урахуванням зауважень та пропозицій Держпродспоживслужби та робочої групи з перевірки планового тарифу, що призвело до зменшення фонду заробітної плати відносно попередніх намірів та склало – 7 142,00 грн./міс. Так, для прикладу, розмір основної заробітної плати слюсаря АВР 5 розряду у плановому тарифі збільшиться на 205,0% у порівнянні з діючим тарифом.
До уваги присутніх на засіданні продемонстрували слайди, з яких видно динаміку росту паливно-мастильних матеріалів та хімреагентів та динаміку зростання тарифів. Також членів виконкому ознайомили зі структурою тарифу на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (транспортування стічних вод)
Електроенергія 23,43%
Витрати на оплату праці 36,66%
Хімічні реагенти 3,88%
Відрахування на соціальні заходи 7,56%
Амортизаційні відрахування 3,37%
Інші прямі витрати 8,38%
ПДВ 16,67%
РАЗОМ 100%
Окрім того, усі присутні мали змогу пересвідчитися у тому, які тарифи на воду діють в інших містах області (відповідно до інформації з інших міст, існуючі діючі тарифи найближчим часом будуть коригуватися).
Результати перевірки підтвердили: усі розрахунки проведено вірно, констатував Сергій Онофрійчук. Проект рішення був розміщений на офіційному порталі міста для ознайомлення громадськості, додав, пропозицій до виконкому не надходило.
Отже, 1 складова тарифу (на послуги з централізованого водопостачання) зросте з 10,584 грн/м³ до 19,74 грн./м³; 2 складова (на послуги з водовідведення) – з 3,396 грн/м³ до 6,04 грн/м³; 3 складова (на послуги з очистки стічних вод) залишається незмінною – 8,34 грн/м³. За підсумком, загальний тариф зросте з 22,32 грн/м³ до 34,12 грн/м³ (або на 52, 9 %). На підняття тарифу слід очікувати з 1 жовтня 2019 р.
З 1 жовтня у місті зростуть тарифи на водуЗ 1 жовтня у місті зростуть тарифи на воду
З 1 жовтня у місті зростуть тарифи на водуЗ 1 жовтня у місті зростуть тарифи на воду
З 1 жовтня у місті зростуть тарифи на воду

Зрештою, новий тариф затвердили одноголосно. А міський голова наостанок дав доручення керівництву Водоканалу звернути увагу на структуру працівників підприємства: той, хто в холод і у спеку, під дощами і у заметіль ліквідовує прориви в ямах, заявив, і зарплату повинен отримувати відповідну. Меншою мірою, не таку, як ті, хто працює у кабінетах. Іще одне - щодо погашення різниці у тарифах... Від міста на ці цілі МКП "Бердичівводоканал" отримало 11,0 млн. грн., нагадав Василь Мазур, і якби ці кошти пішли на ту ж саму заміну комунікацій результат був би більш ніж помітний.

Теги
admin0114
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.