Сайт м. Бердичева
 (голосів: 0)
ЖКГ5-11-2018, 15:45
ВЛАСНИКИ КВАДРАТНИХ МЕТРІВ


          Людина половину свого життя проводить вдома. Тому питання створення комфортних умов для проживання завжди були, є і будуть актуальними. Кожний власник квартири у багатоквартирному будинку є співвласником всього загальнобудинкового майна, в тому числі і місць загального користування (сходові клітини під’їздів, площадки, ліфти, підвал, комунікації і трубопроводи, покрівля, дах, подвір’я, дитячі і спортивні майданчики тощо). Саме „власники квадратних метрів” мають повне право управляти своїм будинком. Єдина складність - як саме здійснювати це управління.

          Найпростіший спосіб – залишити все як є, щоб підтриманням належного санітарно-технічного стану у будинку й надалі займався ЖЕК, а Ви та інші співвласники сплачували йому за це свої гроші „квартплати”.
          Але усім хочеться жити у такому будинку, в якому якість обслуговування та ремонту значно вища. Щоб під’їзди, підвал, дах, покрівля, мережі живлення мали охайний відремонтований вигляд, а подвір’я було чисте і прибране з облаштованими клумбами, газонами та квітниками. В такому домі мешканці самі дбають про свій будинок і самі вирішують, що коли і ким робити. Забезпечити такий рівень обслуговування цілком можливо, створивши об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (скорочено ОСББ).
          В нашому місті вже давно самостійно господарює 159 об’єднань співвласників, які створені у 183-х багатоквартирних будинках, в яких розташовано 12 тисяч квартир, а мешкає понад 30 тисяч громадян. І як у них це виходить ми попросили розповісти деяких голів ОСББ.

          Наша перша зустріч з головою ОСББ „Добро-18” по вул. Руській, 18 Липко Миколою Петровичем.

          - Як давно у будинку створено ОСББ і що вже встигли зробити ?
          Нещодавно, всього два роки тому ми відійшли від ЖЕКу і самостійно займаємось обслуговуванням свого п’ятиповерхового 100-квартирного будинку на сім під’їздів. Спочатку тариф на послуги з утримання будинку був 1,70 грн. за 1кв.м загальної площі квартири в місяць, в цьому році ми підняли на рівень 3,50 грн. за 1 кв.м. За невеликий проміжок часу нашого самостійного господарювання (без ЖЕКу) ми багато зробили різних ремонтних робіт і тільки за кошти „квартплати” наших мешканців:
          - в підвалі замінили всі каналізаційні мережі і частково мережі холодної води;
          - саме підвальне приміщення прибрали від багаторічного сміття та бруду, входи зачинили на замки-штаби;
          - замінили всі вертикальні міжквартирні каналізаційні стояки;
          - капітально відремонтували з євроруберойду більшу частину суцільної покрівлі будинку;
          - у дворі влаштували дитячий ігровий майданчик (встановили декілька різних гойдалок, пісочник);
          - облаштували новий контейнерний майданчик з накриттям для організованого збору побутових відходів;
          - викопали криницю і зробили накриття для неї.

          - Які роботи виконуєте на теперішній час і Ваші плани на 2019 рік ?
          Зараз виконуємо роботи з капітального ремонту всієї електричної системи, встановлюємо на сходових площадках під’їздів „датчики руху” і одночасно виконуємо заміну старих електричних мереж на нові. До кінця цього року плануємо відремонтувати димоходи вентиляційних каналів на даху. У наступному році маємо наміри замінити у підвалі мережі центрального опалення, а у під’їздах - встановити нові сучасні пластикові вікна. Тариф на послуги з утримання будинку підвищувати не будемо, нам вистачає коштів утримувати, обслуговувати та ремонтувати свій будинок.

          Наша наступна зустріч з головою ОСББ„Лідер-10-А” по вул. Всеволода Нестайка (колишня Щорса), 10-а Марковською Наталією Віталіївною.

          - З чого починається, на Вашу думку, робота зі створення ОСББ ?
          З бажання самих мешканців змінити умови свого життя. Ми не можемо, просто не маємо права, бути байдужими до стану свого будинку, свого під’їзду та двору. Ми ж дбаємо про комфорт у квартирі: ремонтуємо її, прибираємо, обставляємо меблями, прикрашаємо різними речами, щоб у такій оселі хотілося жити. Точно таке ставлення повинно бути у людей і до свого дому. Різниця тільки у тому, що порядок у квартирі ми наводимо за власні кошти, а утримання і ремонт будинку проводиться за спільні кошти усіх співвласників.

          - Як Ви намагаєтесь покращити стан свого будинку ?
          Наш 5-ти поверховий будинок невеликий, в ньому всього 30 квартир, два під’їзди. Платежі теж невеликі, тариф складає 2,60 грн. за 1 кв.м загальної площі квартири, тобто всього 4 тис.грн. в місяць ОСББ отримує „квартплати” від своїх мешканців. Але навіть за такі маленькі кошти, якщо їх заощаджувати і раціонально використовувати, можна зробити багато корисних робіт. За два роки функціонування нашого ОСББ ми вже виконали:
          - заміну старих труб холодної води та каналізації у підвалі на нові пластикові;
          - замінили вертикальні стоякові міжквартирні труби у під’їзді № 1;
          - встановили на всіх площадках сходових маршів „датчики руху”, що дало змогу зекономити кошти за електроенергію в 5 разів;
          - замінили частину старих дірявих водостічних труб на фасаді будинку на нові оцинковані.
          На рахунку ОСББ є кошти в сумі 12 тис.грн. До кінця цього року плануємо замінити стоякові труби холодної води та каналізації у під’їзді № 2.
          На наступний рік запланували виконати ремонт ганків (входів у під’їзди), а також замінити дерев’яні тамбурні двері та вікна на нові сучасні пластикові. Після чого перейдемо до ремонту самих під’їздів.

          - Чи отримує ОСББ фінансову допомогу для ремонту будинку ?
          Так, наприкінці минулого року за сприянням міського голови Мазура В.К. нашому ОСББ „Лідер-10-А” з резервного фонду державного бюджету були виділені кошти в сумі 134,3 тис.грн. для проведення капітального ремонту шиферної покрівлі, яка ушкоджена під час градопаду 21 вересня 2017 року. Ми заключили підрядний договір з ТОВ „БМУ-2014”, працівники якого виконали ремонтні роботи - замінили весь старий шифер на новий. Велике спасибі владі за таку значну і своєчасну фінансову підтримку, бо таких коштів ми самотужки не зібрали б.

          Наші зустрічі з іншими головами ОСББ міста продовжуються, їх розповіді будуть висвітлені до кінця поточного року.

Теги
admin0142
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.