Сайт м. Бердичева
Бердичів - офіційний портал міста » ЖКГ » Нові правила приймання стічних вод
 (голосів: 0)
ЖКГ25-09-2019, 11:10
Те, що у Бердичеві вступають у дію нові Правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення, для багатьох у місті не є новиною. Наприкінці червня члени виконавчого комітету ухвалили відповідний проєкт рішення, ця тема лунала на засіданнях постійних депутатських комісій, висвітлювалася у місцевих ЗМІ. На виконання ухваленого рішення міський голова Василь Мазур доручив провести спеціальну нараду, і ось в актовій залі виконкому – головні діючі особи «стічних» нововведень – представники підприємств, установ та організацій (здебільшого, виробники), що скидають стоки до системи каналізування, керівники МКП «Бердичівводоканал» і ТОВ «КЕС» (відповідно, транспортування та очистка стоків, вони ж – ініціатори введення нових правил). Окрім того, на нараду запросили рівненських фахівців із виробництва локальних (малих) очисних споруд, представників місцевих проєктних організацій, активістів-екологів.
Якість стічних вод у місті повинна бути доведена до нормативів, передбачених чинним законодавством, зазначив, відкриваючи нараду, заступник Бердичівського міського голови Сергій Онофрійчук. Стоки із більшим за граничні норми вмістом шкідливих речовин, продовжив, не повинні допускатися до очистки. Згідно рішення виконкому, нагадав посадовець, усі без виключення підприємства, що підпадають під перелік, означений у нових Правилах, у 8-місячний термін мають побудувати у себе малі очисні споруди. Правила складені на основі загальнодержавних положень, підкреслив заступник, та погоджені з Антимонопольним комітетом. За їхнє недотримання, звернув увагу, передбачені суворі санкції – від солідних штрафів до припинення водопостачання.
У Бердичеві зафіксовані випадки, коли у стоках є такі речовини, що вбивають мікрофлору, і КЕС не в змозі їх очистити, заявив Сергій Онофрійчук. Це вже злочин, констатував і запевнив: джерело скидання неодмінно виявлять, і наслідки будуть жорсткими.
Нові правила приймання стічних водНові правила приймання стічних водНові правила приймання стічних водНові правила приймання стічних вод16 каналізаційно-насосних станцій (у тому числі, головна КНС на вул. Староміській), 84 км каналізаційних мереж та майже 1700 каналізаційних колодязів – все це, з-поміж іншого, господарство МКП «Бердичівводоканал». Роль його підприємства у контексті «стічної» теми – транспортування стоків від споживачів до комплексу очисних споруд, інформував головний інженер Водоканалу Анатолій Ковтонюк. Взагалі, нагадав, до системи централізованого водовідведення мають надходити стоки, що не призводять до порушення роботи каналізаційних мереж. Працівники підприємства, продовжив, систематично обстежують локальні очисні споруди, що облаштовані на кожній КНС, плюс – мережу у цілому. При виявленні порушень умов скидання стоків споживачем, звернув увагу головний інженер, Водоканал має повне право вимагати усунення порушень у визначений термін. У разі самовільного приєднання до системи централізованого водовідведення – у праві відключити споживача від системи чи припинити водопостачання. Зі слів Анатолія Ковтонюка, кожен споживач має скидати стоки до системи через спеціальний окремий випуск з обов’язковим облаштуванням каналізаційного колодязя. А ще, за необхідності, повинен надавати Водоканалу повну інформацію й документи щодо мереж і споруд, що знаходяться у нього на балансі. Приймання до системи централізованого постачання стічних вод, що вивозяться асенізаційним транспортом, звернув увагу пан Ковтонюк, здійснюється виключно на зливальній станції, що розташована на Староміській. Стоки, що зливають до централізованої системи, підкреслив головний інженер, не повинні містити горючих домішок, розчинених газоподібних речовин, здатних утворювати вибухонебезпечні суміші, а також речовин, що «забивають» труби, колодязі, решітки або ж відкладаються на їхній поверхні (мова йде про сміття, ґрунт, пісок, пластмасову й металеву стружку тощо). Ну і найстрашніше, що призводить до заторів, – то жири та смоли. Водоканал повинен бути у курсі загального обсягу та якісного складу стічних вод у кожного споживача, зазначив виступаючий, аби у разі потреби попередньо очистити стоки на локальних очисних спорудах з обов’язковим вивезенням та утилізацією утворень. Окрім того, підприємство повинне мати доступ до мереж на територіях споживачів, а ті, у свою чергу, повинні своєчасно укладати з Водоканалом як надавачем послуг договори.
Із каналізаційних мереж «Бердичівводоканалу» стоки до р. Гнилоп’ять не потрапляють, а йдуть прямісінько на КЕС, запевнив Анатолій Ковтонюк, за цим на його підприємстві постійно слідкують.
Досвід Китаю у політиці очистки стічних вод навів для прикладу Олег Рогов – директор рівненської фірми-виробника локальних очисних споруд. Починали у Піднебесній з майже повної відсутності очистки та передочистки, розповів: за мету стояло стрімке захоплення світового ринку. Нині китайці не шкодують коштів на придбання новітніх технологій з очистки стоків і, не роздумуючи, закривають підприємства (як приклад – одразу більше десятка паперових комбінатів), на яких відсутні малі очисні споруди. Сьогодні, констатував фахівець, українські міста-мільйонники і «500-тисячники» – на рівні тодішнього «безочисного» Китаю.
Щодо Бердичева, продовжив Олег Рогов, то вже близько 3-х місяців він працює з ТОВ КЕС: кожні два тижні, наводить факт, на підприємстві гинуть близько 50 млрд. (!) мікробів, що мали б очищати стоки. Причина загибелі – склад стічних вод. Очистити їх неможливо, зауважує гість із Рівного, а вся відповідальність – на КЕС. Не за горами той час, прогнозує, коли цьому неподобству ставитимуть край у судах – через велетенські штрафи. Так робиться в усьому світі, і Україні від цього нікуди не дітися. Тому, чи не краще виробникам інвестувати у будівництво малих очисних сьогодні, аби мати змогу адаптуватися до того моменту, як дійде до санкцій?.. Взагалі ж, порекомендував директор, якщо склад стоків не відповідає нормам і є відповідні перевищення, то набагато простіше і дешевше здійснити передочистку у себе на малих очисних, аніж скидати все на КЕС.
Що, власне, являють собою ті самі малі (локальні) очисні споруди? Насамперед, зауважив Олег Рогов, якщо говорити про вітчизняну промисловість, то скиди одного підприємства аж ніяк не складають 3,0 тис. чи 5,0 тис. кубометрів на добу – ця цифра коливається десь у межах від 15-20 кубів на добу до 300-500. Отже, малі очисні споруди – це не щось таке гігантських розмірів, а здебільшого 2-3 пластикові ємності, розраховані на 500 кубометрів. Скільки те коштує? Ну, якщо взяти для прикладу звичайну автомийку, то, за умови повернення очищеної води назад, локальні очисні коштуватимуть їй близько 120,0 тис. грн. І це дуже недорого, запевнив комерційний директор рівненської фірми Михайло Джежора. Із власного досвіду, розповів, він знає, як, на відміну від Бердичева, поводяться зі скидами у дуже багатьох регіонах України: все заливається до асенізаційних машин і скидається просто посеред полів. Пан Михайло навів ще один приклад – великий молокозавод на Черкащині: 2 роки роботи, вже приблизно 20 відстійних ставків між трьома селами, у людей у колодязях – різнокольорова смердюча рідина.
Нові правила приймання стічних водНові правила приймання стічних водНові правила приймання стічних водНові правила приймання стічних вод
Що настає у випадку, коли те чи інше підприємство не дотримується умов договору, укладеного з КЕС? Тоді вмикаються так звані заходи впливу. У подібній ситуації, згідно нових Правил, підприємство можуть відключити від водопостачання, інформувала присутніх еколог ТОВ КЕС Ірина Кравченко. Спочатку, правда, відсилають попередження, термін дії якого – 5 діб. Втім, якщо договір укладено, якщо його умови дотримуються, за послуги сплачується вчасно, а у разі необхідності надаються потрібні документи, зауважила еколог, тоді і жодних претензій не виникатиме.
Щодо порядку контролю, то в їхній лабораторії складено відповідний графік, зазначила Ірина Кравченко. Наразі вони мають можливість здійснювати перевірки 1 раз на квартал. У разі фіксації перевищень норм, підкреслила, КЕС у праві застосовувати штрафні санкції. Як приклад навела наступний: якщо підприємець протягом серпня використав 1,0 тис. кубометрів води, то отримає рахунок на оплату стоків у розмірі 9 180 грн. (9,18 грн. × 1000). Якщо виявлено перевищення, то прийде ще один рахунок (з урахуванням спеціально обрахованого загального коефіцієнта). У даному випадку штраф складатиме близько 13,8 тис. грн. (9,18 грн. ×1000× коефіцієнт). Отже, маємо 4 перевірки на рік, 4 подібні штрафи і загальні 55 200 грн. санкцій.
Часто трапляється таке, що підприємці не пускають представників КЕС на свої території, продовжила Ірина Кравченко, мовляв, керівник у відпустці, у відрядженні, на лікарняному тощо. У нових Правилах передбачили і таку ситуацію: зірвали перевірку – платіть штраф (сума залежить від часу, в порожню витраченого КЕС на прохідній). Тут все просто, пояснюють фахівці: плануєш бути відсутнім – признач відповідальну особу. Іще… Якщо виробник працює за законом – без порушення екологічних норм, про свої візити представники КЕС попереджатимуть завчасно: керівник підприємства знатиме день і час. Відзначаєшся неодноразовими перевищеннями норм? Тоді готуйся до позапланових перевірок, попереджати про які ніхто нікого не буде.
Нові правила, у першу чергу, створені задля того, аби екологічні норми у Бердичеві дотримувалися, зазначив на завершення Сергій Онофрійчук. Є випадки неконтрольованих скидів, нагадав, на КЕС надходять такі стоки, що геть вбивають мікрофлору. І шлях уникнути штрафів недвозначний і безкомпромісний – діяти у межах законодавства.
Детально ознайомитися з Правилами приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення у м. Бердичеві можна на Офіційному порталі міста за посиланням:
http://www.berdychiv.com.ua/rshennya/vikonavchiy-komtet/7062-perelk-rshen-vikonavchogo-komtetu-priynyatih-na-zasdann-25062019.html ://http://www.berdychiv.com.ua/rshenny...-25062019.html

Теги
admin0201
Інформація
"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Офіційна сторінка м. Бердичева
Redesign by MMD

© Бердичів - 2013 Всі права захищено.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать БМР та охороняються законом України
"Про авторське право і суміжні права".
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове.